Celje Pivovarna Laško - Dobova 38:22

V 6. krogu lige 1. NLB so rokometaši Celja Pivovarne Laško premagali Dobovo z 38:22 (20:9) in spet prevzeli vodstvo na razpredelnici.

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 400, sodnika: Lesar, Frelih.
* Celje Pivovarna Laško: Bojić, Gaberšek, Mazej 3, Cokan 2 (1), Muhović 1, Antonijević 1, Vlah 1, Mlakar 2, Martinović 2, Knez 2, Marguč 9 (3), Strmljan 1, Suholežnik 1, Janc 9 Ivanković 3, Žabić 1.
* Dobova: Grudnik, Bogovič 3, Glogovšek 2, Dragan 1, Luzar 3 (3), Rantah 2, Šukić, Smiljanić 1 (1), Latković 1, Mlakar 1, Ferenčak 1, Kozolić 1, Tajnik, Nešić 6, Beganovič.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 4 (4), Dobova 6 (4).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 10 minut, Dobova 12.
* Rdeči karton: /.

Celjski rokometaši so v šestem krogu domačega ligaškega tekmovanja po pričakovanjih vpisali še šesti par točk in se vnovič zavihteli na vrh razpredelnice.

Kdo bo zmagovalec tekme, je bilo praktično jasno že po prvih 15 minutah, ko so gostitelji povedli z 9:3, prednost pa je tudi v nadaljevanju naraščala. Do polčasa se je razlika povišala na +11 (20:9). V drugem delu se je razlika še povečala, veliko priložnosti pa so tokrat dobili tudi igralci, ki sicer sedijo več na klopi in prav vsi so se vpisali med strelce.

Gal Marguč in Mitja Janc sta v celjskem dresu dosegla po devet golov, na nasprotni strani jih je šest dosegel Ignjat Nešić.

Bolj kot na domače tekmece v Celju trenutno mislijo na tiste iz lige prvakov. Že v četrtek Štajerce čaka domači obračun s Kielcami. V domačem prvenstvu pa bo čez 14 dni na sporedu derbi s Trebanjci. Dobovo prihodnji teden čaka zaostala tekma 5. kroga z Mariborom, 2. novembra pa tekma s Slovenj Gradcem.