Rokometaši Gorenja Velenja so doma premagali Dobovo s 36:24

Velenjčani so se po sedmi zmagi na vrhu s 14 točkami pridružili Trimu iz Trebnjega, medtem ko je Dobova še naprej na dnu razpredelnice brez osvojene točke v dosedanjem poteku sezone.

Že od samega začetka dvoboja ekip z nasprotnih polov na lestvici je bila vidna tudi razlika v kakovosti. Domači niti v enem trenutku niso ponudili možnosti gostom in si že po desetih minutah priigrali sedem golov naskoka (9:2).

V nadaljevanju prvega dela so domači nadzorovali potek dvoboja, tako visoko prednost pa zadržali do polčasa (17:9). Pri gostih so v tem delu igre v oči bodle predvsem tri zgrešene sedemmetrovke.

Tudi začetek drugega polčasa je minil v znamenju rokometašev Gorenja. Prednost so hitro pomaknili do dvomestnega števila, v 41. minuti pa že na +14. Razlika je po 60 minutah znašala 12 golov.

K sedmi zmagi v sezoni so največ prispevali Tarik Mlivić, Goti Maričić in Kenan Pajt s po petimi zadetki. Pri gostih je Marko Abramović dosegel sedem golov, od tega šest v drugem polčasu.

Velenjske ose bodo po reprezentančni akciji 11. novembra gostovale v Slovenj Gradcu, medtem ko Dobovo dan prej čaka domača tekma proti Kopru.

* Rdeča dvorana, gledalcev 300, sodnika: Kikel, Zupan.
* Gorenje Velenje: Skok, Verboten, Taletović, Haseljić 3, Pipp 2, Pajt 5 (1), Velić 4, Maričić 5 (1), Sokolič 3 (1), Šiško 1, Slatinek Jovičič 3, Mlivić 5, Predović 3, Hriberšek 2.
* Dobova: Grudnik, Žitković, Suban 5, Gerjovič 1, Stunković, Romih 1, Pintar 1 (1), Rantah 3, Mladkovič 1, Ferenčak 1, Kozolić 1, Veršovnik 1, Maček 2, Abramović 7 (2), Mataić.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 3 (3), Dobova 6 (3).
* Izključitve: Gorenje Velenje 8, Dobova 0 minut.