Please make sure that, your allow_url_include is on and location is correct. Also make sure your location is current. Verify your location from here https://openweathermap.org/find MOD_SPWEATHER_ERROR_PLATFORM_OPENWEATHERMAP

Mariborski Lisjaki klonili v podaljšku proti Dunajčanom

Na drugi domači tekmi sezone v avstrijski hokejski ligi so mariborski Lisjaki klonili proti ekipi WEV iz Dunaja po napetem podaljšku. Ob prisotnosti 500 gledalcev v Ledni dvorani Maribor je dvoboj, ki sta ga zaznamovala odlična predstava vratarjev Ilića in Merkanderja, končal z rezultatom 2:1 v korist gostov.

Tekma se je začela z močnim pritiskom Dunajčanov, ki so domačega vratarja Ilića prvič preizkusili že po minuti igre. Mariborčani so prvič resneje zapretili v 7. minuti, ko je Gal Petek streljal, odbito ploščico pa je poskušal v mrežo spraviti Aljaž Ogrizek, a mu to ni uspelo. Kljub naporom so Dunajčani v 10. minuti preko Gruberja dosegli prvi gol tekme. Prejeti zadetek je domače igralce povsem prebudil in v nadaljevanju so prevzeli nadzor nad igro. Najprej so Ogrizek, Petek in Krajnik preizkusili Merkanderja, ki pa je bil vse do 16. minute brez napak. Nato so domači izkoristili prednost igralca več; natančno podajo Urha Jerama je v gol pospravil Nejc Kastelic in izenačil izid.

Druga tretjina je ponovno prinesla prevlado Dunajčanov, ki so domače igralce obdržali v obrambni tretjini, vendar se Ilić ni dal presenetiti. Moštvi sta na odmor odšli izenačeni, kar je napovedovalo napet zaključek.

V zadnjem delu tekme so Lisjaki zapravili nekaj zlatih priložnosti, ko so Burazin in Aschauer zgrešili izjemne priložnosti za zadetek. V 35. minuti je Ian Fingušt nevarno meril z daljave, vendar se rezultat ni spremenil. Tekma je nato šla v petminutni podaljšek, v katerem so moštvi igrali s po tremi igralci v polju. Gledalci so bili priča številnim priložnostim na obeh straneh, a odločilni zadetek je v 65. minuti dosegel Simek, kar je prineslo zmago Dunajčanom.

Lisjaki so imeli bučno podporo z tribun, vendar jim je na koncu zmanjkalo kančka sreče, da bi vknjižili novo zmago. Tesen poraz pa jim vliva dodatni zagon za trdo delo v prihodnjih tekmah.

Jan Čerič, mladi up Hokejsko drsalnega kluba, je po tekmi povedal: "Danes smo odigrali fizično zelo močno tekmo. Prvi dve tretjini smo se borili tako v napadu kot v obrambi, a smo izgubljali preveč energije. Ko smo si na koncu tekme priborili več priložnosti, smo bili preutrujeni, da bi jih izkoristili. Velja pregovor: ‘kdor gola ne da, ga dobi,’ in žal danes nismo imeli sreče v podaljšku. Prepričan sem, da bomo imeli več sreče že prihodnjo tekmo."

Stadion.si je spletni portal, namenjen promociji aktivnega načina življenja. Poleg informacij o aktivnem načinu življenja so vam na voljo tudi novice s področja športa, gospodarstva, turizma ter zdravja.