Please make sure that, your allow_url_include is on and location is correct. Also make sure your location is current. Verify your location from here https://openweathermap.org/find MOD_SPWEATHER_ERROR_PLATFORM_OPENWEATHERMAP

Kranjčani zmago oddaljeni od osemnajstega naslova

Vaterpolisti AVK Triglava so bili tudi v drugi finalni tekmi končnic državnega prvenstva boljši od Ljubljane Slovana.

Na kopališču Kodeljevo so Kranjčani zmagali z 12:8 (4:3, 3:2, 4:1, 1:2). Z enakim izidom se je končala tudi prva tekma v Kranju, tako da so Kranjčani do svojega osemnajstega naslova oddaljeni le še zmago. Branik Maribor po zmagi v Kamniku osvojil tretje mesto.

Na Kodeljevem so tekmo bolje začeli domači vaterpolisti, ki so povedli z 2:0, toda ob odlični igri z igralcem več in boljši igri v obrambi so gostje s štirimi zaporednimi zadetki, po dvakrat sta zadela Jan Justin in Aljaž Troppan, povedli s 4:2. V začetku druge četrtine so se jim domačini približali na zadetek zaostanka, ko je Miha Fakin zadel za 4:5. Toda to je bilo bolj ali manj vse, kar je Ljubljančanom uspelo v tem dvoboju. Kranjčani so do odločilne prednosti v tretji četrtini, ko so prišli do petih zadetkov prednosti. V gostujočih vratih je bil odličen Jure Beton.

Najboljša strelca v domači ekipi sta bila Igor Cuomo s tremi zadetki, dva je dosegel Enej Potočnik, za Kranjčane sta po štiri zadetke dosegla Justin in Troppan.

V drugi tekmi za tretje mesto je v Kamniku Branik Maribor s 13:9 (4:1, 3:2, 2:4, 4:2) še drugič premagal domači Calcit Water Polo in se veselil bronaste kolajne. S kar šestimi zadetki se je pri gostih izkazal Aljaž Pevec, v domači ekip pa so kar štirje igralci po dvakrat zatresli gostujočo mrežo, in sicer Luka Sokler, Tilen Leskovec, Goran Blažević in Aleksander Cerar.

Stadion.si je spletni portal, namenjen promociji aktivnega načina življenja. Poleg informacij o aktivnem načinu življenja so vam na voljo tudi novice s področja športa, gospodarstva, turizma ter zdravja.