Rokometaši Jeruzalema Ormoža so premagali Misteral Krško z 29:27

Rokometaši iz Prlekije so v Posavju dosegli tretjo zmago v ligi NLB, osmoljenci današnje tekme pa po šestem porazu ostajajo na dnu lestvice.

Gosti so vodili od prve do zadnje minute. Hitro so si priigrali štiri gole prednosti (6:2), to razliko pa držali vse do odhoda na veliki odmor (15:11).

Izbranci domačega trenerja Aleša Sirka so jim v 40. minuti približali na gol zaostanka (19:20), a nato padli v krizo ter po ormoškem delnem izidu 4:0 šest minut kasneje zaostali za pet golov (19:24). Prleki so v končnici tekme nadzorovali izid in z veliko truda strli odpor srčnih Krčanov.

Pri Ormožanih je bil najbolj učinkovit Tadej Sok s šestimi, pri Krčanih pa Tadej Sobotič z devetimi goli. Gostujoči vratar Filip Ranfl je zbral 13, domači Luka Stanojlović pa deset.

Ormoška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Velenju, zasedba iz Krškega pa bo gostovala v Ribnici. Obe tekmi bosta 19. oktobra.

* Športna dvorana, gledalcev 300, sodnika: Nahtigal in Knez.
* Misteral Krško: Zupančič, Stanojlović, Sredanović, Colner, Pejović, Sobotič 9, Hočevar 3 (3), Baznik 2, Resnik, Sikošek Pelko, Novak 1, Romih 5, Ferenčak 1, Stevović 4, Dosedla 2 (1), Dragan.
* Jeruzalem Ormož: Ranfl, Balent, Zemljič, Mlač Černe, Munda, Bogadi 5, Sok 6 (3), Vincek, Šulek 1, G. Hebar, Lukman 5, Korže Lesjak, Pungartnik 5, Krabonja, Jerenec 5, Škrinjar 2.
* Sedemmetrovke: Misteral Krško 5 (4), Jeruzalem Ormož 3 (3).
* Izključitve: Misteral Krško 4, Jeruzalem Ormož 10 minut.
* Rdeči karton: Jerenec (60.).