Rokometaši Celja Pivovarne Laško so premagali Sviš Cugelj okna Ivančno Gorico s 36:32

Celjski rokometaši so tudi na Dolenjskem upravičili vlogo favorita in se z načrtovanima novima točkami vrnili na vrh prvenstvene razpredelnice.

V uvodu ni nič kazalo na premoč Celjanov, saj se nikakor niso uspeli odlepiti, obe ekipi pa sta stavili na napad in v 22. minuti je bil izid že 15:15. V končnici prvega dela pa se je celjska obramba vendarle zbrala in z delnim izidom 6:2 so si gosti priigrali lažje nadaljevanje.

Po menjavi strani je razlika narasla na šest (24:18), domači so se sicer približali na minus tri, moči in znanja za preobrat pa danes niso imeli. Za ekipo iz Ivančne Gorice je osem golov dosegel Simon Stopar, pri Celjanih je sedemkrat zadel Luka Perić.

Celjska zasedba bo v prihodnjem krogu gostila Slovenj Gradec (16. oktober), ekipa iz Ivančne Gorice pa bo gostovala v Kopru (19. oktober).

* Dvorana OŠ Stična, gledalcev 450, sodnika: Deržek in Brecelj.
* Sviš Cugelj okna Ivančna Gorica: Pekeć, Glavan, Justin 7 (2), Kolarič 1, Tekavčič 3, Stopar 8, Klemenčič 4, Kutnar 1, Pirnat, Grum 1, Bradač, Korošec 4, Ključanin 3 (3), Kompare, Košir, Erčulj.
* Celje Pivovarna Laško: Gaberšek, Češek, Jelen, Perić 7 (2), Marguč, Mazej 5, Bognar 2, Antonijević 3, Onufrijenko 5, Miličević 5, Ćirović, Malović, Makuc 5, Hurtado Vergara 3, Mlakar 1, Rakita.
* Sedemmetrovke: Sviš Cugelj okna Ivančna Gorica 7 (5), Celje Pivovarna Laško 3 (2).
* Izključitve: Sviš Cugelj okna Ivančna Gorica 2, Celje Pivovarna Laško 6 minut.