Rokometaši Trima iz Trebnjega so premagali Riko Ribnico z 31:26

Trebanjci so osvojili načrtovani točki in se povzpeli na tretje mesto, medtem ko so Ribničani po petem porazu v drugi polovici razpredelnice.

Gostujoči rokometaši iz dežele suhe robe so bili v prvi polovici tekme povsem enakovredni papirnatim favoritom iz Trebnjega, ki so si najvišjo prednost v tem obdobju igre priigrali tik pred odhodom na veliki odmor (16:13).

Gostitelji so v drugem polčasu dvignili raven svoje igre, po njihovem vodstvu osmih golov v 47. minuti (27:19) pa je bilo tudi docela jasno, da bosta točki ostali v Trebnjem.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Matic Pipp s šestimi goli, v gostujoči pa Uroš Knavs z osmimi zadetki.

Zasedba iz Trebnjega bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofji Loki, ribniška pa bo gostila Misteral Krško. Obe tekmi bosta 19. oktobra.

* Dvorana OŠ, gledalcev 350, sodnika: Dejan in Igor Ivančič.
* Trimo Trebnje: Skledar, Lesjak, Višček 3, Didovič 2, Jurečič 4 (2), Latković, Pipp 6, Soršak, Kotar 1, Miklavec 1, Guček 1, Grmšek 3, Grbić 4, Cingesar 4, Nešić 1, Krešić 1.
* Riko Ribnica: Braunović, Jelenovič, Dobaj, Pucer, Pogorelec 1, Planinšek 2, Mihelič 1, Gorenc 1, Žagar 3, Javor, Stefanović 6, Begić Zbačnik 1, Skol 1, Nosan 2, Knavs 8 (5).
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 2 (2), Riko Ribnica 7 (5).
* Izključitve: Trimo Trebnje 4, Riko Ribnica 8 minut.