Hokejisti Olimpije Ljubljane so po podaljšku premagali Vienno Capitals z 2:1

Hokejisti Olimpije so se po porazu v petek v Linzu vrnili na zmagovito pot. Pred domačimi gledalci so po podaljšku premagali Vienno Capitals z 2:1.

To je šesta zmaga za Olimpijo, peta na domačem ledu v šestih nastopih, s katero so se izbranci trenerja Anttija Karhule učvrstili med prvimi šestimi ekipami, ki se bodo po 48 tekmah rednega dela neposredno uvrstile v četrtfinale.

Gledalci v dvorani Tivoli, ki so se ob začetku dvoboja poslovili od legende kluba Štefana Semeta, ki je umrl pred enim tednom, so čakali skoraj 50 minut na prvi zadetek. Ob igralci več na ledu ga je z natančnim strelom zabil Čeh Rudolf Červeny.

Dunajčani, ki so proti vratom Olimpije sprožili sedem strelov več, so v zadnjih minut krenili na vse ali nič in dobre tri minute pred koncem prišli do izenačenja.

V podaljšku je odločitev o zmagovalcu padla že po dobri minuti. Blaž Tomaževič je ukradel plošček tekmecu, prišel sam pred vratarja in ga ukanil za novi dve točki.

Olimpija bo v naslednjem krogu 25. oktobra gostovala pri Pustertalu, nato pa jo v šestih dneh čakajo štiri domače preizkušnje; 27. oktobra z Graz99ers, 29. oktobra s Fehervarjem, 1. novembra proti Pioneers Vorarlberg in 2. novembra z Innsbruckom.

* Dvorana Tivoli, gledalcev 1422, sodniki: Režek, Smetana (glavna), Hribar, Riecken.
* Strelci: 1:0 Červeny (Sabolič, Mašič, 50.), 1:1 Franklin (Böhm, Raskob, 57.), 2:1 Tomaževič (Červeny, Gregorc, 62.).
* Kazenske minute: Olimpija Ljubljana 8, Vienna Capitals 6.