Please make sure that, your allow_url_include is on and location is correct. Also make sure your location is current. Verify your location from here https://openweathermap.org/find MOD_SPWEATHER_ERROR_PLATFORM_OPENWEATHERMAP

Velenjski rokometaši znova razočarali

Rokometaši velenjskega Gorenja so v tretjem krogu skupinskega dela evropske lige doma izgubili proti švicarskemu Kriensu iz Luzerna s 27:33 (14:19). Velenjska ekipa se bo v naslednjem krogu (29. oktober) v gosteh znova pomerila s švicarsko zasedbo.

Slovenski prvak iz Velenja je znova razočaral na mednarodni sceni. Po uvodnem senzacionalnem neodločenem izidu proti favoriziranemu danskemu Gudmeju je pred tednom dni proti španskemu Ademarju v Leonu doživel pravo blamažo, izjemno slab vtis pa je pustil tudi na današnjem domačem obračunu proti Kriensu in izgubil za šest golov.

Na drugi tekmi skupine A je Gudme zanesljivo premagal Ademar iz Leona s 36:23 (20:11). Po treh krogih vodi GOG Gudme s petimi točkami, Kriens je zbral štiri, Ademar dve, Gorenje pa eno točko.

Velenjčani so porazno odprli dvoboj v Rdeči dvorani. Po vsega štirih minutah so zaostali z 0:4, dve minuti kasneje pa je primanjkljaj narasel na pet golov (1:6), tako da je trener Zoran Jovičić zahteval minuto odmora.

Po njej se je za kratek čas končala prevlada švicarskega podprvaka iz Luzerna, kjer je pomočnik trenerja nekdanji slovenski reprezentančni vratar Gorazd Škof, športni direktor pa Nik Tominec, sin nekdanjega slovenskega selektorja Matjaža.

Rokometaši iz Šaleške doline so se v 15. minuti približali na dva gola zaostanka (9:11), nato pa znova padli v "črno luknjo". Gosti iz Luzerna so se z njimi dobesedno poigrali in jim do odhoda na veliki odmor dvakrat ušli za osem golov (9:17, 10:18).

Jovičić v drugem polčasu ni prebudil svojih varovancev, ki v nobenem trenutku niso ogrozili tekmece iz osrednje Švice.

V velenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Tilen Sokolič in Tine Poklar, ki sta dosegla po pet golov, vratar Matevž Skok je zbral 11 obramb.

* Rdeča dvorana, gledalcev 997, sodnika: Jović in Arnautović (oba BiH).
* Gorenje Velenje: Skok, Taletović, Velić 2, Pipp 1, Matanović 2, Jezernik, Maričić 1, Drobež 2, Poklar 5 (2), Starman, Tatar 4, Sokolič 5 (4), Blagotinšek 4, Slatinek-Jovičič, Jankovskij 1, Lončarić.
* Kriens: Näf , Bonnefoi, Küttel 2, Sigrist 10 (4), Wolfisberg 1, Orbović 1, Čepić 2, Röttges, Steenaerts 1, Oertli 1, Schlumpf, Šipić 6, Langenick 5, Obranović, Idrizi 4.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 7 (6), Kriens 5 (4).
* Izključitve: Gorenje Velenje 6, Kriens 6 minut.