Poraz Krima proti Ferencvarosu

Rokometašice Krima Mercatorja so v 4. krogu lige prvakinj v ljubljanski hali Tivoli izgubile proti Ferencvarosu s 30:32 (15:15).

Ljubljančanke bodo v 5. krogu prihodnjo nedeljo gostovale pri nemškem Bietigheimu

* Hala Tivoli, gledalcev 525, sodnika: Metalari in Nikolovski (oba Severna Makedonija).
* Krim: Radičević 9 (4), Stanko 3 (1), Pineau 2, Abina 2, Žabjek, Dmitrijeva 1, Arenhart, Cerovak, Klemenčič 3, Ljepoja 1, Varagić 4, Lazović, Kovarova, Risović, Rosiak 4, Svetik 1.
* Ferencvaros: Sass, Edwige 2, Szucsanszki 1, Janurik, Kisfaludy, Harsfalvi, Kovacs, Bölk 3, Marton 2, Tomori, Malestein 6, Kukely, Klujber 12 (4), Cvijić, Lekić 5, Szöllosi-Zacsik 1.
* Sedemmetrovke: Krim 5 (5), Ferencvaros 5 (4).
* Izključitve: Krim 4, Ferencvaros 10 minut.
* Rdeči karton: Dmitrijeva (21.).

Krimovke so proti madžarski zasedbi lovile svojo drugo zmago, toda po Bukarešti in Kristiansandu jih je premagal še Ferencvaros. Po izenačenem prvem polčasu so si Madžarke v prvih 15 minutah drugega dela priigrale otipljivo prednost, ki je niso več izpustile iz rok. Krim ima zdaj zmago in tri poraze v skupini A, medtem ko so Madžarke pri dveh zmagah in dveh porazih.

Tekmo so bolje začele madžarske gostje, ki so ob koncu pete minute povedle s 5:2. Toda izbranke Dragana Adžića so hitro reagirale in v 11. minuti je Tjaša Stanko zadela za prvo vodstvo Krima na tekmi s 6:5.

Gledalci so nato spremljali malenkost boljšo Krimovo ekipo, ki je trikrat povedla za dva zadetka, toda v 21. minuti ostala brez pomembne igralke, saj je rdeči karton dobila Darja Dmitrijeva. Igralke Ferencvarosa so nato same izničile prednost tekmic in znova prešle v vodstvo, na glavni odmor pa sta šli ekipi poravnani.

V drugi del pa je domača ekipa slabo vstopila. Gostje so naredile delni izid 4:0 in prišle do lepe prednosti. V 43. minuti se je ta prvič na tekmi povečala na pet golov, v 46. pa prvič na šest. Ko je kazalo, da so Madžarke strle odpor domače vrste, pa so se krimovke vendarle približale, v 56. minuti so tako zaostajale le še za dva zadetka, vendarle pa bližje tekmicam do konca niso mogle.

Pri domačinkah je bila razpoložena Jovanka Radičević z devetimi goli, po štiri sta dodali Barbara Lazović in Aleksandra Rosiak. Pri Ferencvarosu je bila neustavljiva Katrin Gitta Klujber z 12 goli.