Hokejisti Olimpije Ljubljane so po kazenskih strelih premagali Pustertal s 3:2

Ljubljančani so po odličnem začetku sezone, ko so nanizali štiri zmage, pozneje v izmeničnem ritmu zmagovali in izgubljali. Prejšnjo tekmo so doma dobili po podaljšku proti Dunaju, danes pa so spet zmagali, a šele po kazenskih strelih.

Južnotirolci so imeli v prvi tretjini pobudo, goste pa je reševal vratar Lukaš Horak. Po drugi strani pa gostje spet niso blesteli v elementu, ki jih v tej sezoni precej muči - dvakrat so imeli igralca več, a niso znali premagali Andreasa Bernarda.

Takoj na začetku drugega dela pa je Horak klonil, premagal ga je Brett Findlay. Ljubljančani so hitro odgovorili, štiri minute zatem je Olimpija, takoj ko se je Žiga Pavlin vrnil s klopi za kaznovane in podal Rudolfu Červenyju, že izenačila.

A je morala v tem delu še enkrat loviti zaostanek, domači so spet vodili v 30. minuti, a je Robert Sabolič v 37. natančno zadel pod prečko.

V zadnji tretjini golov ni bilo, bližje zmagi pa so bili domači, ki pa terenske premoči in več strelov (ob koncu tekme je bilo razmerje 34:18) niso znali izkoristiti oziroma je bil prevelika ovira Horak. V podaljšku so se vloge obrnile, priložnosti za dve točki so imeli gostje, a zadetka tudi po dodatnih petih minutah ni bilo.

Pri kazenskih strelih pa je nato za zmago zeleno-belih zadel Marcel Mahkovec.

Ljubljančani so na lestvici peti z 21 točkami, le eno manj od Gradca, ki bo v nedeljo njihov naslednji tekmec.

S tekmo proti štajerski zasedbi, ki bo v Tivoliju gostovala že drugič v manj kot 14 dneh (prvi dvoboj so zmaji dobili s 4:2), bodo pri Olimpiji začeli serijo štirih domačih tekem, saj bo nato v torek v Ljubljano prišel Fehervar, v petek ekipa iz Feldkircha, naslednjo soboto pa še Innsburck.

* Dvorana Intercable Arena, gledalcev 2200, sodniki: Smetana, Sternat (glavna), Rigoni, Sparer.
* Strelci: 1:0 Findlay (Petan, 22.), 1:1 Červeny (Pavlin, 25.), 2:1 Akeson (30.), 2:2 Sabolič (37.); kazenski streli: Mahkovec za Olimpijo.
* kazenske minute: Pustertal 10, Olimpija Ljubljana 6.