Po preobratu Mariborčanov slovenski finale v Pliberku

Odbojkarji i-Vent Maribora so v drugem polfinalu zaključnega turnirja srednjeevropske lige v Pliberku po preobratu premagali domačo Zadrugo Dob s 3:2 (-26, -22, 18, 19, 12).

Donik 11 (1 blok), Fink 10 (2 bloka), Novak.

V nedeljskem finalu zaključnega turnirja srednjeevropske lige bosta igrali slovenski ekipi Calcit Volley in i-Vent Maribor, tako da je jasno, da se bo tradicija slovenskih zmag v tem tekmovanju nadaljevala. Bo pa zmagovalec nov, saj doslej ne Kamničanom ne Mariborčanom lige še ni uspelo osvojiti. Letos sta bili najboljši že v rednem delu, v polfinalu pa upravičili status favorita.

Mariborčani težje kot Kamničani. Kazalo je, da bodo gostitelji, igralci Zadruge Doba, izkoristili domače igrišče, povedli so z 2:0, toda varovanci Sebastijana Škorca so spet dokazali svoj značaj, se vrnili v igro in zasukali rezultat v svojo korist.

Štajerci so imeli priložnost, da dobijo že prvi niz. Vodili so s 23:21 in 24:22, a po zaslugi blokov in tudi dobrih servisov v odločilnih trenutkih je niz pripadel gostiteljem. S tem so pridobili psihološko prednost, prišli do visoke v prednosti tudi v drugem, toda po izidu 13:7 je ta začela kopneti. Gosti so pri izidu 17:18 prišli do vodstva, toda v končnici storili preveč napak, s tem pa se znašli v zaostanku 0:2.

A predali se niso, za kar je sledila nagrada. Začetni udarci Connorja McConnella, bloki Gregorja Pernuša in Janeza Janža Kržiča so tehtnico nagnili na stran Štajercev, ton v napadu je dajal Rok Bračko. Maribor je zanesljivo dobil tako drugi kot tretji niz, večjih težav pa ni imel niti v "tie breaku". Po izidu 5:5 so dosegli tri zaporedne točke, dve od njih Bračko, kar je bilo ob zanesljivi igri v napadu v nadaljevanju dovolj za zmago.

Bračko je dosegel 24 točk, McConnell jih je dodal 21, od tega tri s servisne črte, Kržič se je izkazal s petimi bloki.

* Dvorana Jugend&Familiengästehaus Pliberk, gledalcev 720, sodnika: Jambor, Schimpl (oba Slovaška).
* Zadruga Dob: Szabo 4 (2 bloka), Horvath 16 (1 as, 1 blok), Baioa 12 (2 bloka), Steiner, Stoch, Mandilaris 28 (1 as, 2 bloka), Camino 13, Dzenis, Krassnig, Kitzinger, Grzegorszyk, Gomez 4 (1 as, 2 bloka).
* i-Vent Maribor: Fužir, Vodušek, Pernuš 3 (3 bloke), Adžović, McConnell 21 (3 ase), Valenčič, Bračko 24 (1 as, 1 blok), Kumer, Kržič 12 (5 blokov),