Sviš Ivančna Gorica - LL Grosist Slovan 23:23

Rokometaši Sviša Ivančne Gorice in LL Grosist Slovana so se na današnji tekmi 2. kroga lige NLB razšli z nedoločenim izidom 23:23 (8:12).

* Dvorana OŠ, gledalcev 420, sodnika: Smolko in Knez.
* Sviš Ivančna Gorica: Komar, Glavan, Bevec 1, Cirar, Justin 1, Abramović, Kolarič, Zavodnik 2, Tekavčič, Omahen, Kutnar 3, Pirnat, Marojevič 4 (1), Sašek 7, Košir 1, Vidmar 4.
* LL Grosist Slovan: Selakovič, Krbavčić, Soršak 2, Serdinšek Ekart, Jakše, Pintar, Tufegdžić 5 (2), Ranisavljević 6, Lipovac, Perić 1, Lešek 3, Pirnat, Jankovsk, Sankovič 6, Turnšek.
* Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 3 (1), LL Grosist Slovan 2 (2).
* Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 10, LL Grosist Slovan 14 minut.
* Rdeči karton: Pintar (1.).

Dolenjska zasedba je tudi drugo tekmo v tej sezoni končala z nedoločenim izidom. Pred tednom dni je remizirala na Obali, danes pa še na domačem dvoboju proti Ljubljančanom, ki so na svoj račun vpisali prvo točko, potem ko so na uvodni tekmi na Kodeljevem klonili proti Škofjeločanom.

Ljubljančani so že v prvi minuti doživeli "hladno prvo", saj je rdeči karton prejel Blaž Pintar. A izbrance gostujočega trenerja Aleša Repine to ni zmedlo, v prvem polčasu so imeli pobudo, predvsem v končnici, ko so si priigrali lepo prednost štirih golov (12:8).

Dolenjci so v drugem delu tekme vzpostavili ravnotežje na igrišču. Dokaj hitro so izenačili na 14:14, sredi drugega polčasa pa brez večjih težav nevtralizirali zaostanek treh golov (14:17).

V razburljivi končnici se jim je celo nasmihala zmaga, potem ko jih je Klemen Sašek v 58. minuti popeljal v vodstvo s 23:22, izenačujoči zadetek pa je v predzadnji minuti za Ljubljančane dosegel Stefan Ranisavljević.

Sešek je bil s skupno sedmimi goli tudi najbolj učinkovit igralec Sviša, v gostujoči zasedbi sta Ranisavljević in Robert Sankovič dosegla po šest zadetkov.

Zasedba iz Ivančne Gorice bo v prihodnjem krogu gostovala v Dobovi, ljubljanska pa bo gostila Riko Ribnico.