Bogunović peti na igrah Fie v Marseillu

Na motošportnih igrah pod okriljem Mednarodne avtomobilistične zveze (Fia) v Marseillu je sodelovala tudi slovenska reprezentanca, največji uspeh je s petim mestom dosegel kartist Aleksandar Bogunović, so sporočili iz krovne zveze AMZS.

Na drugi izvedbi motošportnih iger, tokrat na slovitem dirkališču Paul Ricard, je Bogunović v premiernem nastopu za Slovenijo osvojil peto mesto v disciplini karting sprint junior.

Slovenska izbrana vrsta se je prvič predstavila na tekmovanju, ki ga je Fia pred tremi leti zastavila kot projekt motošportnih olimpijskih iger. Slovenija je nastopila v treh disciplinah, Bogunović je v kartingu nastopil z licenco AMZS, pod okriljem zveze AŠ2005 sta v kategoriji avtoslalom nastopila Nejc Trček in Rebeka Kobal, v disciplini e-šport pa je nastopil nekdanji kartist Klemen Jug.

Bogunović si je v kvalifikacijah v konkurenci 31 voznikov privozil deveto startno mesto, za finale pa si je privozil sedmo izhodišče. Finalna dirka je bila dolga kar 26 krogov, zlata medalja je pripadla ekipi Peruja, zmago ji je privozil Andres Cardenas.

Nekoliko manj uspešna sta bila na igrah predstavnika Slovenije v avtoslalomu, saj sta ostala brez želene uvrstitve v izločilne boje. Slovenca sta tekmovanje končala na 24. mestu. V e-športu si je Jug v kvalifikacijah med 57 tekmovalci uvrstil na 34. mesto, v četrtfinalu je bil 12. in se uvrstil v repasaž, se prebil v polfinale, kjer pa je s 14. mestom ostal brez velikega finala.

"Zadovoljen sem, da smo končno strnili vrste in Slovenijo odpeljali na motošportne igre. Ponosen sem, da sta zvezi AMZS in AŠ2005 združili moči in odlično sodelovali pri projektu. To je dobra popotnica za prihodnje generacije in prepričan sem, da bomo na naslednje igre odšli še v številčnejši in močnejši zasedbi," je nastop za AMZS ocenil vodja reprezentance Domen Jerančič.