Zadnja vzdržljivostna dirka Yamahi, prvaki v ekipi Honde

V francoskem Le Castelletu se je danes z dirko Bol d'Or končala sezona svetovnega motociklističnega prvenstva v vzdržljivostnih dirkah. Zadnjo postajo, tradicionalno 24-urno dirko v Franciji, je dobila prva posadka Yamahe, naslov prvaka za leto 2022 pa si je zagotovila ekipa Honde.

Na že 85. izvedbi dirke Bol d'Or, ki je sicer prav letos praznovala stoletnico, so po 24 urah dirkanja slavili Nemec Florian Alt ter Francoza Erwan Nigon in Steven Odenhaal iz ekipe VRD Yamaha, ki so v 24 urah prevozili 718 krogov. Vse tekmece so premagali vsaj za en krog.

Četrto mesto je s štirimi krogi zaostanka pripadlo ekipi TSR Honda, za katero so vozili Avstralca Josh Hook in domačina Mike Di Meglio ter Alan Techer. Ta ekipa pa si je zagotovila naslov prvaka, potem ko je na štirih letošnjih dirkah zbrala 154 točk, 130 jih je imela na koncu druga ekipa SERT Suzuki.

V sezoni 2022 so dirkači v tem tekmovanju nastopili na štirih dirkah. V Le Mansu in belgijskem Spaju so imeli na sporedu 24-urni preizkušnji, v japonski Suzuki pa je bila na vrsti še osemurna dirka.