Gajser v prvi vožnji Švedske četrti

Slovenski dirkač Tim Gajser je v prvi vožnji dirke svetovnega prvenstva na Švedskem osvojil četrto mesto. Zmagal je Francoz Maxime Renaux, drugi je bil Švicar Jeremy Seewer, ki je na ta način za nekaj točk zmanjšal zaostanek za Gajserjem v seštevku elitnega razreda MXGP.

Gajser je na Švedsko prišel kot prepričljivo prvi v seštevku elitnega razreda MXGP in bi lahko, če bi se vse obrnilo v njegov prid, morda že danes potrdil naslov prvaka.

A vsaj v prvi vožnji je bil najbližji zasledovalec v sezoni boljši, Seewer je z drugim mestom in 22 točkami tako pred četrtim Gajserjem (18) zaostanek v seštevku sezone zmanjšal s 125 na 121 točk.

V prvi vožnji Gajser sicer ni bil kos najboljši trojici, poleg Francoza in Švicarja je bil celotno vožnjo pred njim tudi tretji Nizozemec Glenn Coldenhoff.

V šibkejšem razredu MX2 je slovenski dirkač Jan Pancar osvojil 12. mesto; zmagal je Francoz Tom Vialle, drugi je bil Belgijec Jago Geerts, tretji pa Norvežan Kevin Horgmo.

Druga vožnja razreda MXGP bo na sporedu ob 17.10, v razredu MX2 pa uro prej.