Krka prizadejala prvi poraz Kranjčanom

V odbojkarskem državnem prvenstvu je po treh krogih neporažen le še ACH Volley. V tretjem krogu so prvi poraz zabeležili odbojkarji Merkur Triglava, ki so morali po ogorčenem boju v Kranju priznati premoč Krki. Izid je bil 2:3, to je bila tretja od štirih tekem kroga, na kateri so odigrali pet nizov, kar kaže na izenačenost ekip.

Krka je že na začetku tekme prevzela pobudo, pri izidu 16:21 ni kazalo, da bi se lahko v lovu na prvi niz kaj zapletlo. A domači so se vrnili v niz, po dveh zaporednih blokih Jana Karla Jančiča so izenačili na 21:21. Toda izkušenejši gosti se vendarle niso dali, v končnici so bili bolj zbrani, niz je končal nekdanji reprezentant Danijel Koncilja.

Z dobrimi servisi Bora Križaniča so si domači na začetku drugega niza priborili zanesljivo prednost, ki je do konca niso izpustili, toda tretji niz so spet odigrali slabše, tako da je Krka v nizih še enkrat povedla. Toda domači so še enkrat izenačili, tako da je zmagovalca odločal peti niz. V njem pa so spet prevladale izkušnje. Miha Bregar je z dvema zaporednima blokoma Krki priboril vodstvo 5:1, s petimi točkami v seriji so vodstvo za kratko prevzeli Gorenjci, še na 13. točki sta bili ekipi poravnani, Bregar in napaka Križaniča pa sta zmago zagotovila Novomeščanom.

Pri zmagovalcih je 17 točk dosegel Koncilja, v statistiko je vpisal dva asa in pet blokov, Bregar je prispeval 15 točk. Pri domačih jih je Dino Vinkovič zbral 28, Jančič pa 22, Uroš Tučen se je izkazal s petimi bloki.