Tim Gajser najboljši v prvi vožnji Maggiore

Slovenski motokrosist Tim Gajser je v prvi vožnji dirke svetovnega prvenstva razreda MXGP v italijanski Maggiori osvojil prvo mesto in tako še povečal vodstvo v seštevku sezone.

Gajser je bil v sobotnih kvalifikacijah drugi. Hitrejši od njega je bil le Francoz Maxime Renaux. Ta je bil tudi glavni tekmec Gajserja v prvem delu prve vožnje, ki jo je slovenski dirkač začel na tretjem mestu.

Na polovici preizkušnje je nato prehitel Nizozemca Calvina Vlaanderna, v 11. krogu pa še Renauxa, potem pa v sicer zelo zahtevnih razmerah na blatni stezi in v dežju zanesljivo privozil do zmage.

Drugi je bil v tej vožnji Švicar Jeremy Seewer, tretji pa Renuax.

Slovenski dirkač je že pred današnjo dirko prepričljivo vodil v skupnem seštevku, imel je 66 več od prvega zasledovalca, Španca Jorgeja Prada, ki pa ga v Italiji ni zaradi poškodbe rame. Po polovici današnje dirke je tako Gajser prednost še povečal in obenem napovedal kandidaturo tudi za končno zmago, ki bi bila zanj že šesta na sedmi dirki sezone 2022.

V prvi vožnji šibkejšega razreda MX2 je slovenski dirkač Jan Pancar, ki je bil v sobotnih kvalifikacijah deveti, zasedel 19. mesto in dve točki za SP. Najboljši je bil vodilni v SP Belgijec Jago Geerts pred Francozom Stephenom Rubinijem in Švedom Isakom Giftingom.

Druga vožnja velike nagrade Italije v razredu MXGP bo ob 17.10, v MX2 pa ob 16.10.