Brez tretjih tekem v moški odbojkarski ligi

Kot vse kaže, v četrtfinalu moškega odbojkarskega prvenstva ne bo potrebno tretjih tekem. Ta je sicer še možna v obračunu Krke in ACH Volleyja, v katerem pa bodo v četrtek Ljubljančani, branilci naslova, izraziti favoriti. Danes so svojo nalogo na povratnih tekmah uspešno opravil Calcit Volley, i-Vent Maribor in Panvita Pomgrad.

Kamničani so zanesljivo še drugič opravili z Alpacemom Kanalom, za odtenek več težav so imeli Mariborčani na gostovanju pri Sij Metal Fužinarju, po pričakovanju pa je bila najbolj izenačena tekma v Murski Soboti, kjer pa so domači vendarle strli odpor Hiša na kolesih Triglava.

Alpacem Kanal - Calcit Volley 0:3 (-20, -14, -16)
Kamničani, ki so po težavah v pokalu Kanalce vzeli sila resno, so tekmo sicer slabo začeli, izgubljali s 3:6, a hitro vzpostavili ravnotežje in prešli v vodstvo. A višje razlike jim ni uspelo priigrati. Tako sta ekipi v končnico vstopili z izidom 18:18, nato pa so gosti z odličnimi servisi Lazara Bruneta in blokom prišli do šestih zaporednih točk, s tem pa tudi do vodstva z 1:0. Če so v prvem nizu imeli nekaj težav, pa to ne velja za preostala dva, v katerih so imeli od začetka pa do konca reči pod nadzorom.

Kamničani, zmagovalci srednjeevropske lige, so spet blesteli v bloku, z njim so dosegli 14 točk, od tega Uroš Pavlović tri, nekdanji reprezentant pa je bil z 11 točkami tudi najučinkovitejši v kamniški vrsti.

Fužinar Sij Metal - i-Vent Maribor 1:3 (22, -23, -14, -18)
Vlogo favorita so zanesljivo upravičili tudi Mariborčani, čeprav so se v prvih dveh nizih na Ravnah kar mučili. Prvega so celo izgubili, predvsem zaradi slabega začetka, Korošci so namreč dosegli prvih pet točk na tekmi, nato pa tudi vodili tudi z 21:12. Ob koncu so jih tekmeci začeli loviti, a jim je na koncu vendarle malce zmanjkalo, da bi jih ujeli.

V drugem nizu so nato prevzeli nadzor, a sredi niza so do vodstva 17:16 in 19:17 prišli domači, kar je bilo opozorilo za četo Sebastijana Škorca, da je vrag odnesel šalo. Končnico so odigrali bolj zbrano in niz tesno dobili. Od takrat naprej pa niso imeli več težav, v napadu sta se povsem razigrala Martin Valenčič in Rok Bračko, ki sta bila z 21 oziroma 22 točkami najučinkovitejša igralca tekme. Miha Fink je dosegel pet blokov, Janez Janž Kržič pa enega manj.

Panvita Pomgrad - Hiša na kolesih Triglav 3:1 (24, -24, 20, 23)
Panvita Pomgrad je edina ekipa na dvobojih, ki si je napredovanje zagotovila preko boljšega v rednem delu. Lepo osnovo si je zagotovila s tesno zmago v Kranju, ki jo je nadgradila v svoji dvorani. Tudi povratna tekma je bila izenačena, odločale so jo malenkosti. Prav vsi nizi so bili izenačeni, trije povsem do konca in bi se lahko razpletli tudi drugače, tretji pa do izida 16:16, po tem pa so si domači priigrali zanesljivejšo prednost.