Please make sure that, your allow_url_include is on and location is correct. Also make sure your location is current. Verify your location from here https://openweathermap.org/find MOD_SPWEATHER_ERROR_PLATFORM_OPENWEATHERMAP

Hokejisti Olimpije Ljubljane so izgubili z ekipo Graz99ers z 2:4

Ljubljanski hokejisti so tekmeca z avstrijske Štajerske pred 14 dnevi v dvorani Tivoli premagali, takrat je bil Gradec še vodilni na lestvici. Pred današnjim obračunom sta bili ekipi sosedi na lestvici, a je ljubljanska zasedba po porazu, četrtem v sezoni, spet izgubila stik z Gradcem.

Ta je danes prevladoval večji del tekme. Domači niso imeli veliko priložnosti, precej več dela pa je imel Luka Kolin, ki je dobil priložnost v vratih domače ekipe. Opravljal ga je dobro in z nekaj odličnimi obrambami preprečil še večji zaostanek. Prvi gol je Gradec dosegel v šesti minuti, vodstvo pa potem povišal na polovici tekme.

Ljubljančani se spet niso izkazali v igri z igralcem več. Sami so svoje prednosti zapravljali, gostom pa so s kaznimi na svoji strani omogočali zadetke. Prvega so na tak način Štajerci dosegli v 45. minuti, ko so svoj "power play" izkoristili že po nekaj sekundah.

Ko je že kazalo na precej slab večer zmajev, je za nekaj upanja poskrbel Rudolf Červeny, ko je spretno zadel po slalomu v obrambi v 52. minuti. A so si takoj zatem domači privoščili nerazumljivo napako, saj sta v razmaku pol minute na kazensko klop sedla Žiga Pavlin in Maris Bičevskis. Prednost 5-3 pa je hladnokrvno izkoristil Marcus Vela za svoj že tretji gol ta večer.

Že več kot tri minute pred koncem so domači tvegali brez Kolina. Ob izključitvi na graški strani je nato prednost dveh igralcev izkoristil Robert Sabolič. To pa je bil tudi zadnji zadetek na tekmi, Gradec se je tako oddolžil Ljubljančanom za poraz s povsem enakim izidom 4:2.

Gradec je zdaj spet drugi na lestvici, Ljubljančani so zdrsnili na šesto mesto.

Današnja tekma je bila prva od štirih zaporednih domačih; v torek v Ljubljano prihaja tretji Fehervar, v petek ekipa iz Feldkircha, v soboto pa še Innsburck.

* Dvorana Tivoli, gledalcev 1800, sodniki: Nagy, Ofner (glavna), Muzsik, Vaczi.
* Strelci: 0:1 Bailey (Zündel, 6.), 0:2 Vela (Roy, Kernberger, 32.), 0:3 Vela (Gooch, Roy, 45.), 1:3 Červeny (Mahkovec, Ege, 52.), 1:4 Vela (Roy, Gooch, 55.), 2:4 Sabolič (Mašič, 58.).
* Kazenske minute: Olimpija Ljubljana 10, Graz99ers 6.

Stadion.si je spletni portal, namenjen promociji aktivnega načina življenja. Poleg informacij o aktivnem načinu življenja so vam na voljo tudi novice s področja športa, gospodarstva, turizma ter zdravja.