V finalu ženskega DP po pričakovanju Calcit Volley in Nova KBM Branik

V finalu ženskega odbojkarskega državnega prvenstva se bosta po napovedih pomerili ekipi Calcita Volleyja in Nove KBM Branika.

Mariborčanke so imele v polfinalu lažje delo od pričakovanj, z drugo gladko zmago so se Gen-I Volleyju oddolžile za poraz lanski na isti ravni tekmovanja, drugič so proti Sip Šempetru po izgubljenem prvem nizu zmagale tudi Kamničanke.

Sip Šempeter - Calcit Volley 1:3 (14, -14, -19, -17)
Kamničanke tudi po polfinalnih ostajajo brez poraza v domačih tekmovanjih. Čeprav so tekmo v Savinjski dolini odprle katastrofalno, v prvem nizu po številnih napakah osvojile vsega 14 točk, so se v nadaljevanju vendarle zbrale in postavile reči na svoje mesto. In to zanesljivo, brez kakršnih koli težav.

Gen-I Volley - Nova KBM Branik 0:3 (-20, -21, -20)
Vsaj na prvi pogled težav niso imele niti bankirke. A ni bilo povsem tako. Prva dva niza sta bila izenačena, v prvem so Štajerke vodstvo prevzele šele v drugi polovici, odločilno je bilo obdobje po izidu 15:15, ko so ušle z delnim izidom 5:1, kar tri od petih točk je takrat dosegla nekdanja reprezentantka Monika Potokar.

Še dlje so bile Novogoričanke v igri v drugem nizu, v njem so vodile z 20:19. V končnici pa niso našle orožja za servise Andreje Tišme, Srbkinja je poskrbela pet zaporednih točk, dosegla tudi dva asa in priborila štiri zaključne žoge, drugo so njene soigralke izkoristile.

V tretjem so imele gostje reči pod nadzorom, zapravile sicer visoko vodstvo, a po izidu 20:22 znale odgovoriti na pravi način.