Maribor Branik - Gorenje Velenje 23:31

V 2. krogu rokometne lige 1. NLB je Gorenje iz Velenja v gosteh ugnalo Maribor Branik z 31:23 (12:11).

* Dvorana Tabor, gledalcev 200, sodnika: Vidali, Marinković.
* Maribor Branik: Kristan, Planinšek, Zupančič, Jezernik 5 (2), Sok 1 (1), Kovačec 2, Jerenec 1, Košec 2, Gregorič 1, Blagotinšek 1, Kačičnik 1, Budja 9, Razgor, Hedl, Lorger.
* Gorenje Velenje: Skok, Verboten, Tajnik 6, Pajt 3, Sokolič 5 (1), Drobež 3, Kovačič, M. Mlivić, Verdinek 4, Šiško 4, Grmšek 5, Tletović, Slatinek, Jovičić, T. Mlivić, Predović 1, Hriberšek.
* Sedemmetrovke: Maribor Branik 4 (3), Gorenje Velenje 4 (1).
* Izključitve: Maribor Branik 10 minut, Gorenje Velenje 12.
* Rdeči karton: /.

Velenjski rokometaši ostajajo nedotakljivi v domačih tekmovanjih. Po zmagi v superpokalu so tudi v državnem prvenstvu po dveh krogih 100-odstotni, pa čeprav so imeli danes v Mariboru predvsem v prvem polčasu obilico dela z borbenimi gostitelji.

Gostje so v prvem delu sicer povedli z 8:5 in 10:7, a domačim dopustili, da so se vnovič približali. Tudi v drugem delu sta bili ekipi do izida 19:19 poravnani, nato pa so zagospodarili gostje, ki so za zanesljivo zmago v zadnji četrtini tekme dosegli izid 12:4.

V dresu Maribora je bil z devetimi goli izjemno razpoložen Izidor Budja, pri Velenjčanih pa je bil s šestimi goli najboljši Domen Tajnik, po enega manj sta dosegla Timotej Grmšek in Tilen Sokolič.

Naslednji konec tedna Velenjčane v nedeljo v domači dvorani čaka veliki derbi s Celjani, Mariborčani bodo že dan prej gostovali v Kopru.