Carolina in Boston do uvodnih zmag

V severnoameriški hokejski ligi NHL se je začela končnica prvenstva. Uvodna obračuna v prvem krogu končnice vzhodne konferenca sta pripadla hokejistom Caroline Hurricanes in Boston Bruins. Carolina je s 3:1 ugnala New York Islanders, Bruins pa so bili s 5:1 boljši od Toronto Maple Leafs.

V Raleighu je blestel domači vratar Frederik Andersen, ki je za Hurricanes zbral 33 obramb.

Carolina je povedla že v drugi minuti, ko je zadel Jevgenij Kuznjecov. A so gostje manj kot sedem minut kasneje izenačili, ko je bil za otočane uspešen novinec Kyle MacLean za 1:1. Po drugi tretjini brez zadetkov so domači zablesteli v tretji za prepričljivo zmago. Na 2:1 je povišal Stefan Noesen, Martin Nečas pa je zadel za 3:1 poldrugo minuto pred koncem s strelom v nebranjeno mrežo.

"Nočemo biti ekipa, ki bi se zanašala zgolj na svojega vratarja, toda Freddie nam je vedno stal ob strani in nam je uspel rešiti veliko stvari, ko smo to potrebovali," je dejal branilec Brady Skjei in dodal: "Očitno bomo morali v nadaljevanju malo bolje opraviti nalogo, da bomo vsaj malo zmanjšali pritisk na vratarja."

Na tekmi v Bostonu domači kosmatinci kanadskim gostom niso prepustili veliko, čeprav je del kolektiva iz Toronta tudi najboljši strelec rednega dela sezone Auston Matthews, ki je v končnico vstopil s popotnico 69 zadetkov.

Boston je povsem prevladoval. Po prvih dveh tretjinah so si kosmatinci zagotovili prednost 4:0.

Zadeli so novinec Johnny Beecher, ki je bil uspešen ob svojem prvem strelu na gol v karieri, Brandon Carlo in dvakrat Jake DeBrusk. Častni zadetek za Toronto je dosegel David Kampf, Trent Frederic je postavil končni izid 5:1 za domače.

Vratar Bostona Jeremy Swayman je zaustavil 35 strelov Toronta.

"V drugi tretjini smo imeli nekaj priložnosti, res dobrih priložnosti, nekaj naših najboljših na tekmi," je dejal trener javorovih listov Sheldon Keefe. "Matthews je imel možnost za izenačenje. A je plošček končal v naši mreži. Nato so se pojavile kazni, ki so jim omogočile, da so se razigrali v igri. V tem letnem času ne smeš delati takšnih napak. Ekipa, ki to stori, konča na napačni strani."