Krka po napeti tekmi premagala Panvito Pomgrad

Odbojkarsko srečanje med domačo ekipo Panvite Pomgrada in Krko je v petem krogu prvenstva ponudilo izjemno izenačen in napet dvoboj, ki je trajal več kot dve uri. Po dramatičnih petih nizih so na koncu slavili Novomeščani z rezultatom 3:2, medtem ko Panvita Pomgrad ostaja brez zmage v letošnji sezoni.

Dvoboj se je začel z več napakami na obeh straneh, saj je že do izida 4:4 bilo zaznanih kar pet neuspešnih začetnih udarcev. Prvo prednost več kot ene točke so domači dosegli po asu kapetana Drvariča, ki je postavil rezultat na 7:5. Vodstvo domačih je naraščalo, ko je ekipa povedla z 11:6, vendar so gostje pred koncem niza ponovno pritisnili in znižali na 22:21. Kljub temu so Prekmurci po odmoru uspeli zaključiti niz v svojo korist s 25:22.

V drugem nizu so bolje začeli gostje, ki so hitro povedli, a so domači na krilih Tilna Pušnika izenačili. Ob koncu niza je prišlo do napetega zaključka, ko je Koncilja za Krko dosegel ključno točko, s katero so gostje osvojili niz z 28:26.

Tretji niz je bil podoben, saj so domači vodili z 11:6, vendar so jih Novomeščani ujeli in povedli z 13:12. Tekma se je nato izenačila, domačini pa so imeli prvo zaključno žogo pri 24:23, vendar so Krkini odbojkarji še drugič dobili niz na razliko – tokrat z 29:27.

Domači so v četrtem nizu pokazali bolj konstantno igro in vodili od začetka do konca. S serijo točk so dosegli vodstvo 16:7, niz pa so zaključili s prepričljivih 25:14.

V odločilnem petem nizu je Krka že takoj povedla z 2:0, nato povečala vodstvo na 7:2 in domači kljub prizadevanju niso uspeli zaustaviti gostov. Novomeščani so zaključili peti niz z rezultatom 15:11 ter s tem osvojili dve točki.

Domači trener Dejan Fujs je bil po tekmi nezadovoljen s predstavo svojih varovancev, ki so v zadnjih dveh tekmah namesto gladke zmage s 3:0 odigrali pet nizov in na koncu izgubili. "Napadalci so premalo zanesljivi in zato ne zaključujemo tekem. Vmes naredimo tudi preveč napak na servisu, kar vodi v zapravljeno priložnost za zmago. Slaba realizacija napada je trenutno največja težava," je poudaril Fujs.

Trener Krke Tomislav Mišin je kljub zmagi priznal, da igra njegovih varovancev ni bila najboljša. "Tekma je bila slaba, igrali smo v krču in naredili preveč napak. Kljub dobremu začetku sezone in visoki uvrstitvi na lestvici ne razumem, zakaj se ekipa ne more sprostiti. Zmaga je bila zelo pomembna, vendar upam, da bomo prihodnje tekme odigrali bolj sproščeno," je dejal Mišin.

Novomeščani z novo zmago nadaljujejo uspešen začetek sezone, medtem ko Panvita Pomgrad ostaja brez zmage.

PANVITA POMGRAD - KRKA 2:3 (22, -26, -27, 14, -11)
* Dvorana OŠ I, gledalcev 150, sodnika: Rožej, Valentar.
* Panvita Pomgrad: Rajnar, Založnik, Puconja, Kolarić, Drvarič 6 (3 ase, 1 blok), Vrabl, Špes Podbregar 15 (1 as, 1 blok), Marič 6 (1 as, 2 bloka), Pušnik 23 (3 ase, 1 blok), Legen 9 (3 ase, 1 blok), Bedrač 13 (3 bloke), Neudauer 6 (4 bloke).
* Krka: M. Travnik, Medved 5 (1as, 2 bloka), Erpič 3 (1 blok), Mikulass 3 (2 asa), Kosmina, M. Bregar 14 (1 blok), Verdinek, T. Travnik 18, Glamočanin 1, Koncilja 12 (3 bloke), Vidmar, Lindič, Rojnik 17 (2 asa, 1 blok), P. Bregar.