Olimpijska prvakinja Zheng zmagovalka v Tokiu

Olimpijska prvakinja Zheng Qinwen je danes osvojila turnir WTA 500 v Tokiu z nagradnim skladom 850.297 evrov. Kitajka, tudi prva nosilka turnirja, je za svoj tretji naslov WTA letos v finalu gladko, s 7:6 (5) in 6:3 premagala Američanko ruskih korenin Sofio Kenin, 155. igralko na svetovni lestvici.

Sedma igralka sveta Zheng je kljub dvema prekinitvama zaradi dežja ohranila mirno kri in tesen uvodni niz odločila v svoj prid, nato pa v drugem hitro izkoristila prednost in ga dobila brez težav.

Potem ko je Zheng na olimpijskih igrah v Parizu postala prva kitajska igralka z olimpijskim zlatom med posameznicami v tenisu, je prenesla dobro formo tudi v zaključek sezone, v kateri je zmagala tudi v Palermu ter zaigrala v finalu v Wuhanu.

Njena tekmica Kenin, zmagovalka odprtega prvenstva Avstralije 2020, je zaigrala v svojem prvem finalu posameznic po lanskem San Diegu. Američanka je v finalu nastopila s povito nogo, vendar med dvobojem ni kazala znakov nelagodja.