Jeseničani premagali vodilni Kiztbühel

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali vodilno ekipo tekmovanja Kiztbühel s 5:2 (2:1, 0:1, 3:0).

Jeseničani so ta teden gostili Merano in ga premagali visoko z 9:0, danes pa jih je čakala precej zahtevnejša naloga.

Na koncu so se razveselili pomembne zmage, po kateri so ostali na tretjem mesto lestvice z 18 točkami, imajo pa dve oziroma tri tekme manj od ekip na vrhu. Pred njimi sta le Zell am See in Kitzbühel z 22 in 24. Današnji jeseniški tekmec je zadržal prvo mesto, je pa doživel šele drugi poraz v sezoni, potem ko so ga doslej premagali le Celjani.

Jeseničani so dvoboj odlično začeli in že po 12 minutah vodili z 2:0, zadela sta Santeri Sillanpää in Olli Valtola. A so se nato Avstrijci vrnili in z dvema goloma Alexandra Maxe do konca drugega dela izenačili na 2:2.

Zadnja tretjina pa je bila povsem jeseniška. Najprej je zadel Tadej Čimžar v 45. minuti, manj kot dve minuto pozneje pa še Gregor Koblar. Ob koncu so domači poskušali še brez vratarja, kar pa je Koblar izkoristili za končnih 5:2 v 59. minuti.

Železarji bodo naslednjo tekmo igrali v torek, ko bodo v Podmežakli gostili Ritten, južnotirolska ekipa jih je nedavno premagala na turnirju celinskega pokala s 5:3.