Please make sure that, your allow_url_include is on and location is correct. Also make sure your location is current. Verify your location from here https://openweathermap.org/find MOD_SPWEATHER_ERROR_PLATFORM_OPENWEATHERMAP

Vinčić: Derbi v Kranju razočaral

Derbi za 2. mesto 5. kroga moškega državnega odbojkarskega prvenstva med Merkur Triglavom in kanalskim Alpacemom je v kranjsko dvorano privabil lepo število gledalcev, a je, vsaj tako meni njegovo najimenitnejše ime na igrišču, slovenski reprezentant Dejan Vinčić, razočaral. Vinčić je bil zadovoljen le z izidom, njegovi Kanalci so zmagali s 3:1.

S tem so tekmece prehiteli na lestvici in so zdaj s Krko, ki je s 3:2 zmagala v Murski Soboti pri Panviti Pomgradu prvi zasledovalci ACH Volleyja. Branilci naslova v domači dvorani priti i-Vent Mariboru niso imeli večjih težav in so po petih tekmah še vedno brez izgubljenega niza.

"Zelo, zelo težka in slaba tekma. Danes se je tako na naši kot na nasprotni stran igrala slaba odbojka. Ne eni ne drugi ne moremo biti zadovoljni z igro, mi smo lahko zadovoljni le s tremi točkami. Kot da smo občutili pritisk dvorane. Imamo sicer tudi svoje težave, vendar to ni izgovor za današnjo igro," je bil v izjavi za spletno stran kranjskega kluba kritičen Vinčić, ki se je po dolgih letih igranja letos vrnil v domovino.

Vsekakor pa v njegovi ekipi ni bilo vse črno. Solidno svojo nalogo opravili serverji in blokerji, predvsem Matija Činčur, ki je v statistiko vpisal tri ase in pet blokov. Vid Ranc je bil s 17 točkami najučinkovitejši igralec tekme, pri domačih je Jan Karl Jančič dosegel 15 točk, Dino Vinkovič pa se je izkazal s štirimi asi.

Da prevzame drugo mesto, je imela priložnost Krka, ki pa je ni izkoristila, saj je v Murski Soboti namesto potrebnih treh točk osvojila dve. Zdaj ima isto število točk kot Alpacem, ravno tako isti količnik med dobljenimi in izgubljenimi nizi, imajo pa Kanalci boljši količnik med dobljenimi in izgubljenimi točkami. Je pa lahko Krka, ki je igrala brez kapetana Martina Kosmine, glede na to, kako se je odvijal obračun v Prekmurju, zadovoljna tudi s tesno zmago.

Po izgubljenem prvem nizu je namreč nato dva dobila v podaljšani končnici. V drugem nizu so domači vodili s 23:20, pozneje imeli tudi zaključno žogo, toda priložnosti niso izkoristili. V tretjem nizu take prednosti v končnici niso imeli, so pa imeli spet prvi zaključno žogo in tudi protinapad za zmago, toda tega niso uspešno zaključili in sledila je kazen. Kljub dvema nesrečno izgubljenima nizoma se niso predali, z gladko zmago v četrtem so izsilili skrajšanega, v katerem pa so zaostajali od začetka do konca.

Pri Dolenjcih je Toni Travnik dosegel 18 točk, pri gostiteljih pa Tilen Pušnik 23.

Z rezultatom tekme med ACH Volleyjem in i-Vent Mariborom je lahko zadovoljen domači trener Matjaž Hafner, malo manj pa z igro, v kateri je po njegovem mnenju še veliko prostora za napredek. Proti varovancem Sebastija Škorca so Ljubljančani nadzorovali položaj v vseh nizih, v prvih dveh se jim sicer ni uspelo občutnejše odlepiti, v tretjem so bili bolj prepričljivi.

"S tekme v tekmo postajamo vse boljši in mislim, da smo na pravi poti, da kmalu ujamemo tisto pravo želeno formo. Vzdušje v ekipi je odlično, vsi delamo za isti cilj in to je najpomembneje. Čaka nas naporen ritem tekem in široka klop bo prišla še kako prav," je po tekmi dejal domači korektor Amir Golzadeh, s 16 točkami najučinkovitejši igralec tekme. Matic Videčnik je za domače dosegel štiri ase.

Tekmo med Fužinarjem in Calcitom Volleyjem so prestavili na sredo, 30. oktobra.

Stadion.si je spletni portal, namenjen promociji aktivnega načina življenja. Poleg informacij o aktivnem načinu življenja so vam na voljo tudi novice s področja športa, gospodarstva, turizma ter zdravja.