Ormožani nadoknadili primanjkljaj iz Banjaluke

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so na povratni tekmi 2. kroga evropskega pokala doma premagali Borac iz BiH s 33:19 (18:9) in se uvrstili v naslednji krog. Prleška ekipa je na prvi tekmi pred tednom dni v Banjaluki izgubila z 20:26.

Ormožani so se na povratni tekmi evropskega pokala tekmecem iz Banjaluke oddolžili za poraz na prvem dvoboju. Primanjkljaj šestih golov s prvega obračuna pred tednom dni so nadoknadili že sredi prvega polčasa, od svojih drugih mednarodnih tekmecev v sezoni 2024/25 pa so bili na povratnem dvoboju boljši v vseh segmentih igre. V uvodnem krogu so izločili litovski Granitas-Karys s skupnim izidom s 67:54.

Domači rokometaši so obetavno pričeli obračun v dvorani Hardek. V 17. minuti so po golu Gašperja Hebarja povedli z 10:4 in tako že v zgodnjem delu tekme izničili primanjkljaj s prve tekme v Banjaluki, le minuto kasneje pa je Filip Jerenec povišal na 11:4. Prleki so do konca prvega polčasa prevladovali, na veliki odmor so se odpravili z lepo prednostjo devetih golov (18:9).

Varovanci domačega trenerja Saša Prapotnika v drugem polčasu niso popustili. Vseskozi so nadzorovali tekmece iz BiH, največ pa so vodili za 13 golov (24:11, 25:12).

Pri gostiteljih sta bila najbolj učinkovita Tadej Sok in Jure Lukman, ki sta dosegla po osem golov, medtem ko je vratar Filip Ranfl zbral 14 obramb.

* Dvorana Hardek, gledalcev 600, sodnika: Klompers in Stobbe (oba Nizozemska).
* Jeruzalem Ormož: Zemljič, Balent, Mlač Černe, Munda, Bogadi 2, Ranfl, Sok 8 (2), Vincek, Šulek 2, G. Hebar 5, Lukman 8, Korže Lesjak 1, Pungartnik 1, Krabonja, Jerenec 6 (1), Škrinjar.
* Borac: Grahovac, Ivanović 1, Djurdjević 1, Stevanović, Krivokapić 1, Trivunović 1, Petrović 3, Bubić, Njezić, Čabaravdić, Vujović, Hadžić 10 (3), Malivojević 1, Todorović 1, Momić.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 5 (3), Borac 3 (3).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 12, Borac 8 minut.
* Rdeči karton: Šulek (36.)