Celje Pivovarna Laško - Kiel 38:36

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na današnji tekmi drugega kroga evropske lige prvakov v dvorani Zlatorog premagali nemški Kiel z 38:36 (17:14) in dosegli prvo zmago v skupini B.

Celjska zasedba je pred začetkom sezone napovedala, da bo na vsaki tekmi lige prvakov na igrišču pustila srce. Svojo obljubo je držala, v Zlatorogu je po njihovi srčni predstavi padel absolutni favorit iz Kiela in mu na dvanajstem medsebojnem dvoboju prizadejala tretji poraz.

Absolutna junaka dvoboja sta bila vratar Gal Gaberšek in Aleks Vlah, ki sta v prvem polčasu parala živce štirikratnemu zmagovalcu lige prvakov. Celjani v drugem polčasu niso popustili, po njihovi srčni in bojeviti predstavi so favorizirani tekmeci iz Kiela tudi podpisali kapitulacijo.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Aleks Vlah z desetimi goli, Tim Cokan in Ante Ivanković sta dosegla po pet zadetkov.

Slovenske prvake že v nedeljo, 23. septembra, v velenjski Rdeči dvorani čaka večni derbi z Gorenjem v okviru tretjega kroga lige NLB, v četrtek, 29. septembra, pa še gostovanje pri španski Barceloni. Katalonski velikan, kjer igrata tudi slovenska reprezentanta Blaž Janc in Domen Makuc, je v zadnjih dveh sezonah slavil v ligi prvakov.