LL Grosist Slovan - Riko Ribnica 31:35

Rokometaši Rika Ribnice so v tekmi 3. kroga lige NLB v gosteh premagali LL Grosist Slovan s 35:31 (18:19).

* Dvorana Kodeljevo, sodnika: I. in D. Ivančič.
* LL Grosist Slovan: Čaušević, Soršak 2, Serdinšek Ekart, Jakše 4, Pintar 3, Selaković, Krbavčič, Tufegdžić 10 (4), Ranisavljević 4, Lipovac 1, Perić 1, Lešek 1, Pirnat, Jankovskij 1, Sankovič 4, Turnšek.
* Riko Ribnica: Pogorelec, Levstek 4, Laljek 5, Bogdanović, Gorenc 2, ŽaGar 4, Ljevar 5 (1), Jelenovič, Grum, Miličević (1), Meštrić, Klarič, Cimerman 4, Grebenc 1, Nosan, Hrastnik.
* Sedemmetrovke: LL Grosist Slovan 4 (4), Riko Ribnica 2 (1).
* Izključitve: LL Grosist Slovan 2 minuti, Riko Ribnica 14 minut.
* Rdeči karton: /.

Rokometaši iz Ribnice so prišli do druge zmage v sezoni, potem ko so v drugem polčasu poskrbeli za preobrat in zaostanek iz prvega dela spremenili v zanesljivo zmago.

Na začetku je bolje kazalo domačim, ki so vodili večji del prvega polčasa. Priigrali so si tudi že štiri gole naskoka (15:11), toda prednosti niso znali zadržati in že ob polčasu so se gostje približali le na gol zaostanka.

Nadaljevanje je bilo nato po notah gostov. Ti so takoj prevzeli pobudo in povedli, potem pa prednost počasi povečevali. Podobno kot zasedba s Kodeljevega v prvem delu je imel v nadaljevanju Riko večinoma prednost dveh ali treh golov, prav ob koncu pa so gostje prišli še do štirih golov prednosti, kar je bila izenačena njihova največja prednost na dvoboju.

S šestimi goli je bil pri zmagovalcih najbolj učinkovit Uroš Miličević, po pet sta jih dodala Ivan Laljek in Leon Ljevar. Pri Slovanu pa je z desetimi goli izstopal Aleksa Tufegdžić.

V naslednjem krogu bodo Ribničani doma igrali z Dobovo, Kodeljevčani pa bodo gostovali v Mariboru.